• Aktualności

Aktualności

 • Wyprawa Aconcagua 01.2023
  Właśnie z sukcesem wróciliśmy z Aconcaguy a juz Na początku stycznia i w lutym w 2021r i w ruszamy do Ameryki Południowej do Argentyny. Tam w Andach bedziemy wspinac sie na najwyzszy ich szczyt - Aconcagua nalezącą do tzw Korony Ziemi czyli do najwyzszych szczytów kontynentów. Wchodzimy drogą Vacas, bardziej zieloną z trzy dniowym trekkingiem który pozwoli na lepszą aklimatyzację.
  Tegoroczna wyprawa jak co roku zakonczyła się sukcesem.

   

 • Wyprawa Australia, Tasmaniaa 2022

  Podczas naszej majowej i listopadowej wyprawy do Australii która startuje 3 listopada 2022 przedewszystkim wejdziemy w Górach Śnieżnych na Górę Kościuszki zaliczaną do Korony Ziemi. Odwiedzimy Melbourne, przejedziemy wybrzezem nad Morzem Tasmana gdzie w miejscowosci Eden bedziemy oglądać wieloryby, bedziemy podziwiać Uluru - Ayers Rock , jeden z najwiekszych monolitów świata. Nie przegapcie tej przygody.

 • Polish Everest Expedition 2022

  Everest Expedition 2022
  Bardzo dobre wieści z Himalajów z ubiegłego roku. 18 maja 2018r na szczycie Mount Everest 8848m.n.p.m. stanął Krzysztof Kukla. Piotr Śliwiński dzień pózniej 19 maja. Ponad to Nasi koledzy Łukasz Łagozny i Tomasz Krypel staneli na Dachu Świata 16 maja 2018r a Sylwester Twardowski 20 maja 2018. Wszyscy najważniejsze że są już bezpieczni na dole w Base Campie. Dawno nie było tylu sukcesów. Wszystkim serdecznie gratulujemy determinacji w dążeniu do celu ! 

  Nowych śmiałków zapraszamy na sezon 2022
  www.everest2018.pl

 • Wyprawy na Mont Blanc w 2022

  W sezonie 2020 odbyliśmy 4 wypraw na najwyższy szczyt Europy - Mont Blanc. Wchodziliśmy tradycyjnie klasyczną i najbardziej bezpieczną drogą zapewniającą jak największe prawdopodobieństwo sukcesu przez Dom du Guter. Zapraszamy na nadchodzący rok 2020.  Podczas wyprawy wymagamy od uczestnikow bardzo dobrej kondycji, reszty uczymy na miejscu ( obsluga czekana, raków, asekuracji na linie itp.) wiec macie 2 w 1, i kurs i wyprawe.

 • Wyprawy na Elbrus 2022

  Jak co roku udajemy się na wyprawę do Rosji w góry Kaukaz celem zdobycia ich najwyższego szczytu, przez alpinistów zaliczanego do Korony Ziemi - Elbrusa. W nadchodzącym roku organizujemy trzy takie wyjazdy. 20 czerwca, 15 lipca i 13 sierpnia 2022. Górę bedziemy zdobywać od południa, od Doliny Baksan. Po zejsciu mozliwe gdy nam czas pozwoli zwiedzanie Kaukazu, kąpiele w gorących górskich żródłach, podziwianie Czegetynskich Wodospadów. Dla chętnych zwiedzanie stolicy Moskwy oraz przejazd na terytorium Gruzji. 

 • Na początku maja i we wrzesniu  2022r ruszamy do Maroka.

  Na początku maja i we wrzesniu 2022r ruszamy do Afryki i Maroka. Będziemy wspinać się w górach Atlasu na Jebel Toubkal 4167 m.n.p.m. Odwiedzimy mistyczny Marakesz z jego historycznymi budowlami, bazarami. Podążymy z karawaną wielbłądów na pustynie Sahare i będziemy podziwiać mistyczny kanion Todra i Dades. Na koniec odpoczniemy w Essaouira, nadmorskiej miejscowości o bardzo historycznym wydzwięku. Nie przegapcie tej przygody!

 • Wyprawa na Grossglocknera

  Pierwszym naszym terminem wyprawy na najwyższy szczyt Austrii - Grossglockner 3798m.n.p.m. jest 29.05.2022r. Nastepny to 22.07 i 26.08. Wielki Dzwonnik jak nazywają go miejscowi leży w Alpach Centralnych i należy do szczytów Korony Europy. Bedzie to szybki 5 dniowy wypad, idealny na majowy wekend. Dla chetnych łaczymy tą wyprawę z górą w Alpach Julijskich  Triglav.

 • Wyruszamy do Kirgizji na Pik Lenina.

  Juz 8 lipca 2022r ruszamy do Azji, do Kirgizji celem zdobycia jednego z 5 siedmiotysiecznikow dawnego ZSRR, zaliczanego do Śnieżnej Pantery - Chan Tengri. Góra ta lezy w Pamirze na pograniczu Kazachstanu Tadzykistanu i Kirgizji w gorach Zaalajskich i wznosi sie na 7010m.n.p.m.

  Przy okazji zwiedzimy tamtejszą stolicę Biszkek i miasto Osz które leży nieopodal góry. Ponizej zamieszczamy opis zdobywania Piku Lenina.

 • Wyprawa Kilimanjaro 2022

  W tym roku 4 razy odwiedzimy Afrykę i jej najwyzszą górę - Kilimanjaro. VII, VIII, XI i XII.2020 to miesiące kiedy mozecie ruszyc z nami. Dodatkowo I,III VII, X i XI 2020. Nasz 5 dniowy treking będzie przebiegał drogą Marangu gdzie w domkach schroniskach bedziecie mogli solidnie odpocząć. Po zejsciu z góry na 2 dniowym safari terenowymi autami bedziemy przemierzac przez parki Tarangire i Ngorongoro. Idealny czas na polowanie z aparatem foto, tysiące zwierząt żyje tam w niezmonconej symbiozie. Na deser odpoczniemy na bajecznej wyspie Zanzibar, miłośnicy białych plaz i turkusowej wody Oceanu Indyjskiego będą uszczęśliwieni.

 • Wyprawa w masyw Monte Rosa
  19 czerwca i we wrzesniu 15 2022r. ruszymy w Alpy Pennińskie. Celem bedą 4 tysięczniki położone w Masywie Monte Rosa. Wyprawa dla każdego, kazdy alpinista znajdzie tu cos dla siebie, są i śniezne szczyty, lodowe oraz te skalne po ktorych troche trzeba sie powspinac o roznym stopniu trudnosci. Dla zaawansowanych wspinaczy na deser Dufourspitze. Nocujemy w schroniskach min w najwyzej w Europie położonej Margerita,
 • Wyprawa w Alpy Julijskie
  Triglav 2864 mn,p,m,– najwyższy szczyt Alp Julijskich bedzie naszym celem , ruszamy 1 czerwca i 17 wrzesnia 2022r. Jest najwyższym szczytem przepieknej Słowenii i znajduje się w herbie i na fladze tego kraju. Triglav należy do Korony Europy. Bedzie to szybki 5 dniowy trekking który jednak w koncowej fazie zdobywania szczytu wymaga od wspinaczy solidnego wysiłku. Po zejsciu z gór zwiedzamy malownicze miasto Bled.
 • Warsztaty Alpinistyczne Family Arctic Academy

  Dla wszystkich członków naszego klubu i przyszłorocznych uczestników naszych wypraw organizujemy szkolenia z ABC Alpinizmu . W programie min. wspinaczka lodowa, jak przetrwać noc w warunkach zimowych w terenie, medycyna górska, asekuracja na linie, praca z czekanem i rakami , ratownictwo lawinowe itp.
  Ilość miejsc bardzo ograniczona. Szczegóły wysyłamy emailem.

  Każdy uczestnik otrzymuje dyplom potwierdzający ukończenie warsztatów.

 • Denali / McKinley 27.05.2022

  Mc Kinley 6134 m, przez miejscowych Indian zwany Denali jest najwyższym szczytem Ameryki Północnej, zaliczany do Korony Ziemi. Szczyt został zdobyty w 1913 roku, a na wierzchołku stanęli Hudson Stuck, Walter Harper, Harry Karstens i Robert Tatum. Dla zespołu pozbawionego nowoczesnego sprzętu i niemal zupełnie nie znającego technik współczesnej wspinaczki, było to niezwykłe osiągnięcie.

  W tym roku 8 osób z Naszego Klubu staneło na szczycie, wielkie gratulacje dla zespołu.

  Denali znany jest z arktycznych mrozów i częstych burz śnieżnych. Wiatr wiejący z prędkością 160 km/h, połączony ze śnieżną zamiecią i czterdziestostopniowym mrozem nie jest tu rzadkością nawet w pełni sezonu. Legendarne są tutejsze burze śnieżne trwające tydzień lub nawet dłużej. Szczyt zdobywamy na przełomie maja i czerwca. Duże różnice temperatury od +32 do -40 stopni. Silny wiatr może bardzo spotęgować odczucie zimna. Wszystkiego tego doswiadczymy w naszym czerwcowym wyjezdzie.

 • WARSZTATY WSPINACZKOWE 2022

  Bezpieczeństwo podczas wyprawy wspinaczkowej oraz zdrowy rozsądek są dla Nas najważniejsze.
  Dlatego umiejętność posługiwania się specjalistycznym sprzętem stanowi klucz do sukcesu wyprawy i bezpiecznych powrotów do domu. Posługiwanie się specjalistycznym sprzętem wymaga wiedzy i umiejętności, których można nabyć podczas naszych szkoleń.

  Czego nauczamy?
  W ramach szkolenia nauczysz się takich elementów, jak:
  -technik wspinania (wykorzystanie chwytów i stopni, ustawienia ciała w odpowiedniej pozycji),
  -sztukę wiązania węzłów wykorzystywanych podczas wspinania (ósemka, kluczka, podwójny zderzakowy, półwyblinka, wyblinka, flagowy, prusik, bloker, stoper taśmowy, zwijanie i przenoszenie liny )
  -wiązanie się liną wykorzystując uprząż
  -wspinanie po drogach ubezpieczonych w stałe punkty asekuracyjne
  -przewiązywanie liny przez stanowisko zjazdowe i zdejmowanie ekspresów podczas opuszczania
  -samodzielne budowanie stanowisk asekuracyjnych,
  -zjazd na linie z odpowiednią autoasekuracją

  Podczas 3 dniowego, intensywnego szkolenia przekażemy Ci maksymalnie dużo wiedzy na temat bezpiecznego wspinania w skałach na dużych wysokościach które umożliwią ci w późniejszym czasie realizacje twoich marzeń.

  Organizowane przez nas zajęcia NIE SĄ KURSEM WSPINACZKOWYM lecz praktycznym szkoleniem które kwalifikuje wspinacza do uczestnictwa w wyprawie na Matterhorn, Duforspitze lub Eiger.

   

 • Wyprawa Manaslu / Dhaulagiri 2022

  Ponownie tego roku zmierzymy się z najwyzszymi szczytami na Ziemi. Na celownik bierzemy Gasherbrum II w Pakistanie i Manaslu i Dhaulagiri. Manaslu uchodzi obecnie za jeden z najlepiej przygotowanych ośmiotysięcznikow, od którego swoją przygodę z najwyższymi górami świata zaczyna większość himalaistów. Nic jednak bardziej złudnego, słowo dobrze przygotowany wielu wspinaczom robi bardzo dużą nadzieję a trzeba pamiętać że to najwyższe partie górskie świata.